Violka

Příroda je moudrá a proto nás inspiruje. Věříme, že v ní lze nalézt vše, co je třeba. Základem každé naší skleničky je prvotřídní ovoce. U extra jamů si většinou držíme standard 80 % obsahu ovoce v každé skleničce.

Pro výrobu sirupů, marmelád, chutney a dalších produktů je pro nás základem vybrat ty nejlepší suroviny. V daném ročním období vaříme z toho, co právě dozrává. Hledáme zdroje, které jsou nám co nejblíže. Jihomoravské sady, zahrady, pole, louky i lesy… Tam všude je možné najít kvalitní a čerstvé ovoce, zeleninu a byliny. V měsících, kdy není na Moravě co sklízet využíváme našich kontaktů v jižní Itálii, na Sicílii a v sousedním Rakousku, odkud zpracováváme exotické ovoce prvotřídní bio kvality.  

Našim cílem je dodat do marmelády nebo džemu co nejnižší množství přírodního sladidla, tedy třtinového cukru, bílého cukru nebo medu. Nejraději používáme Dry Demerara Mauricius jantarově žluté barvy, která dokazuje přítomnost blahodárné melasy. Tam, kde bychom příliš změnili barvu či intenzitu původní ovocné chuti přidáme minimální množství cukru bíleho. Cukr plní kromě sladidla především roli přírodního konzervantu. Z našeho pohledu je to lepší varianta než náhražky jako chemické konzervanty či glukózo-fruktózové sirupy a koncentráty, které našemu tělu rozhodně neprospívají. Cukru se snažíme používat minimum a kde je to možné, úplně ho vynecháme. U našich marmelád máte zkrátka vždy jistotu, že jsou plné kvalitního ovoce.


Violku najdete v severní části areálu na Pivoňkové louce (stánek č. 15).

Pořadatel festivalu

Active Radio a.s.
© Pigy

Wenzigova 4
120 00 Praha
IČO: 610 582 97
Telefon: +420 257 001 111
E-mail: info@slamak.cz

Zájemci o stánek na festivalu kontaktujte: objednávkový formulář

Festival Slamák přináší opravdové jídlo, pouliční umění i program pro děti. Zažijte venkov v Praze, vychutnejte si jídlo od farmářů a pobavte se s umělci na čerstvém vzduchu. I příští rok se v Botanické zahradě v Troji rozproudí barevná tržnice plná buskerů, divadla, komiků i akrobatů. Navíc nebude chybět Pigy program pro děti!