Vinařství Marek Štýbl

Jsme moderní vinařství zabývající se výrobou jakostních a přívlastkových vín vyrobených z vybraných moravských hroznů.

Rodinné vinařství VITIS MORAVIA bylo založeno roku 2007 vinohradníkem a vinařem Markem Štýblem v Křepicích u Hustopečí. Naše vinice o rozloze 15 ha leží v katastru obce Křepice a jsou zde pěstovány z modrých odrůd-Cabernet Sauvignon, Svatovavřinecké, Rulandské modré, Cabernet Cortis, Alibernet a Dunaj. Z bílých odrůd jsou to Ryzlink rýnský, Pálava, Hibernal, Solaris, Malverina, Rinot, Muscaris. Víme, že kvalitním vínům předcházejí zdravé hrozny, a proto všechny zelené práce ve vinici provádíme pečlivě a s láskou. K našim vinicím přistupujeme s velikou důsledností jednotlivých prací a vinice jsou pěstovány v šetrném opatření IP (integrovaná produkce), kde je omezeno používání některých chemických látek a jsou použity ty, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Naše sklepní hospodářství se nachází ve Velkých Němčicích. Zde se odehrává celý proces výroby vína od zpracování hroznů až po konečné lahvování. 


Víno od Vinařství Marek Štýbl najdete ve střední části areálu na Stráni (stánek č. 43).


Na jaké jídlo se můžete dále těšit

Pořadatel festivalu

Active Radio a.s.
© Pigy

Wenzigova 4
120 00 Praha
IČO: 610 582 97
Telefon: +420 257 001 111
E-mail: info@slamak.cz

Zájemci o stánek na festivalu kontaktujte: objednávkový formulář

Festival Slamák přináší opravdové jídlo, pouliční umění i program pro děti. Zažijte venkov v Praze, vychutnejte si jídlo od farmářů a pobavte se s umělci na čerstvém vzduchu. I příští rok se v Botanické zahradě v Troji rozproudí barevná tržnice plná buskerů, divadla, komiků i akrobatů. Navíc nebude chybět Pigy program pro děti!